A Szendrői Református Általános Iskola Honlapja

Aktualitások - Hírek

Főoldal / Hírek

Megtartottuk a Mohács500 elnevezésű házi történelem versenyünket!

Benke András / 2026-06-02 11:32:51

"Bízzál az Úrban, és tégy jót, akkor az országban lakhatsz, és biztonságban élhetsz." Zsoltárok 37,4

Ma megtartottuk a Mohács500 elnevezésű házi történelem versenyünket!

A versenyre elfogadta meghívásunkat Prof.dr. Tringli István, a Miskolci Egyetem oktatója, aki többek között tartott egy rendkívüli történelem órát felső tagozatos diákjainknak.

Az alkalom Nt. Benke András igei köszöntőjével kezdődött, majd iskolánk főigazgatója, Szegőné Bene Anita tartotta meg köszöntőjét. Ezt követően Kujan Szabolcs tanár úr köszöntötte az egybegyűlteket, majd ismertette a verseny menetét. A megmétettetés előtt még Nt. Dancs Edina citerajátékkal kísérve segítette Bukó Lili Mirjam, 8. osztályos diákunk énekét. Tringli tanár úr köszöntő szavai után, a már említett rendhagyó történelem órát tartotta meg.

Több 6-8. osztályos tanulónk várta már a változatos versenyfeladatokat, amely során interaktív és hagyományos tesztek is megtalálhatóak voltak.

A három legtöbb pontot gyűjtött diákunk került be a szóbeli döntőbe, ahol a három zsűritaggal beszélgetve dőlt el, ki hányadik helyezést kaparintja meg.

Végül Benke Bence, 8. osztályos tanulónk végzett az első helyen, akit Benke Benjámin, 6. osztályos, valamint Jóna Kata, 8. osztályos diákunk követett.

Az első három helyezett oklevélben és könyvjutalomban, a többi résztvevő pedig emléklapban részesült.

Gratulálunk mindenkinek!

tovább

2. osztályos diákjaink Miskolcra kirándultak

Benke András / 2026-06-01 12:57:17

"A vidám szív a legjobb orvosság..." Példabeszédek 17,22

A tegnapi napon 2. osztályos diákjaink Miskolcra kirándultak.

Első úticéljuk az Avasi Református Templom volt, majd az Avasi kilátóból nézték meg a megyeszékhely városi látképét. Ezt követően a Horváth-tető játszóterén vezették le mozgásos tevékenységük iránti kedvüket, így élményekkel telve térhettek haza iskolájukba.

Köszönjük a szervezést!

tovább

7. osztályos diákjaink Budapestre kirándultak

Benke András / 2026-06-01 09:06:01

"Aki hisz, annak minden a javára válik, semmi sem árt; aki nem hisz, annak minden árt, semmi sem használ."

Luther Márton

A mai napon 7. osztályos diákjaink Budapestre kirándultak.

A korai indulás sem gátolta meg a gyerekeket a jókedvben, így vidáman kezdtük meg utazásunkat a főváros felé.

Első úticélunk a Szilágyi Dezső téri református templom volt, ahol a gyerekekkel elénekeltünk egy dicséretet is. Ezt követően az óriáskerékhez mentünk, amit nagyon vártak a gyerekek. Az ebédünket a mekiben fogyasztottuk el, majd elindult egy másfél órás VR szemüveges történelmi túra, amely során ikonikus budapesti helyszíneken élhettük át újra az eseményeket. Zárásképpen egy kis shopping volt a gyerekeknek az Aréna Mallban.

Kellemesen elfáradva, de tele élményekkel tértünk haza.

tovább

Zümmögő és mászó kalandok az Óvodában!

Benke András / 2026-05-29 08:43:21

"Milyen nagy alkotásaidnak száma, Uram! Valamennyit bölcsen alkottad, tele van a föld teremtményeiddel." Zsoltárok 104,24

Zümmögő és mászó kalandok az Óvodában!

Múlt héten igazi kis kutatókká és természetbúvárokká változtak a csoportok, ugyanis a Bogarak és Rovarok Hete zajlott nálunk! Kicsik és nagyok egyaránt belevetették magukat a hatlábúak izgalmas világába.

Hogy mi mindent csináltunk?

Nagyítókkal felszerelkezve térképeztük fel az udvar titkos zugait. Csodás hernyókat, pillangókat és katicákat alkottunk, festettünk és gyurmáztunk. Megtanultuk, miért olyan fontosak a méhecskék, és eljátszottuk a hangyák szorgos mindennapjait.

Lapozzátok végig a galériát!

Mind a három csoportunkról (csoportnevek helye, pl.: Maci, Süni és Pillangó csoport) hoztunk nektek egy-egy képes összefoglalót a hét legizgalmasabb pillanatairól.

tovább

Szeretethíd

Benke András / 2026-05-28 08:48:40

"Amit tesztek, jó lélekkel végezzétek úgy, mint az Úrnak, és nem úgy, mint az embereknek," Kolossé 3,23

Idén is csatlakoztunk a Szeretethíd elnevezésű programhoz, amelynek célja hogy közösen tegyünk egymásért, a helyi és gyülekezeti közösségeinkért és a teremtett világért. Mindezt igyekeztünk vidáman, több helyszínen is, osztályonként megvalósítani. Ahogyan az akció jelmondata is hirdeti: Legyetek felkiáltójellé! – vagyis mutassunk példát környezetünk számára!

Sajnos az időjárás nem hagyta az összes munkálatot befejezni, de így is szép eredményeket értünk el.

tovább

Áldozócsütörtök, valamint a Szendrői Református Egyházközség 450 éves jubileuma alkalmából a mai napon megnézhettük a Dávid című animációs filmet

Benke András / 2026-05-27 08:14:12

"Keresett magának az Úr valakit, aki a szíve szerint való, és őt tette népe fejedelmévé az Úr," 1Sámuel 13,14 Áldozócsütörtök, valamint a Szendrői Református Egyházközség 450 éves jubileuma alkalmából a mai napon megnézhettük a Dávid című animációs filmet. Az alsó tagozatos diákjaink a vetítés előtt, míg felsőseink a vetítés után "tankolhattak fel" a mekiben és egyéb éttermekben. A filmet premier előtt vetítették csak a mi tanulóinknak, külön termet biztosítva, amelyet ezúton is köszönünk! A film is rengeteg mondanivalóval bírt, így mindenképpen hasznos és élménydús napon vagyunk túl. tovább

Lázár Ervin program keretén belül a hatodik és hetedik osztályos diákjaink a Miskolci Szimfonikus Zenekar előadását tekintették meg

Benke András / 2026-05-26 13:12:59

Ma a Lázár Ervin program keretén belül a hatodik és hetedik osztályos diákjaink a Miskolci Szimfonikus Zenekar előadását tekintették meg. Köszönjük a lehetőséget! tovább

A mentők napja alkalmából 6. osztályos diákjaink lepték meg a Szendrői Mentőállomás dolgozóit!

Benke András / 2026-05-26 10:10:01

"Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de kezei meg is gyógyítanak." Jób 5,18 A mentők napja alkalmából 6. osztályos diákjaink lepték meg a Szendrői Mentőállomás dolgozóit! A gyerekek tortával és egy szépen díszített plakáttal érkeztek hozzájuk, aminek nagyon örültek. Köszönjük a mentősök szolgálatát! tovább

Kicsik és nagyok együtt a természet ölelésében!

Benke András / 2026-05-15 13:38:14

"Az egek hirdetik Isten dicsőségét, kezének munkájáról beszél a menny." Zsoltárok 19,2

Kicsik és nagyok együtt a természet ölelésében! Csodálatos és eseménydús hetet tudhatunk magunk mögött: nálunk a Madarak és fák napja nemcsak egy jeles nap, hanem egy egész héten át tartó közös kaland volt!

Óvodásaink az egész környéket „belakták”: míg a legkisebbek Jósvafőn alkottak és vidám lovas kocsikázáson vettek részt, addig a nagyok Galvácson ismerkedtek a gazdasági élettel. Megható volt látni, ahogy a gyerekek alig pár órás bárányokat simogattak , lovat etettek, vagy épp kitartóan másztak fel a hatalmas szénabálákra.

Az óvoda falai között és a kertekben is zajlott az élet: Alkotás és tanulás: Színes madárszárnyak festése közben figyeltük meg a természet színeit, és daloltunk a fák lombjai alatt.

Gondoskodás: Megtanultuk a madáretetés csínját-bínját, és a legkisebbekkel még a számolást is gyakoroltuk a kukoricaszemek segítségével.

A jövő ültetése: Gondos kezek elültették a kicsírázott babokat az iskola kertjében, a kastélyudvarban pedig hatalmas faölelésekkel köszöntük meg a természet ajándékait.

Legyen szó a középsősök vidám játszóterezéséről vagy a nagyok kerti munkájáról, ezen a héten minden gyermekünk megtapasztalhatta, milyen jó dolog óvni és szeretni a környezetünket.

Tartsanak velünk a képek segítségével ezen a varázslatos utazáson!

tovább

Sportos nappal zártuk a hetet!

Benke András / 2026-05-15 09:36:25

"Ügyelj, hogy merre tart a lábad, akkor minden utad biztos lesz." Példabeszédek 4,26 Sportos nappal zártuk a hetet! Akadálypálya és kispályás focitorna volt a gyerekek programja a mai napra. Míg az alsó tagozatos diákjaink a Vitézlő teljesítménytúra keretében teljesítették az OCR pályát, addig felsőseink fociban feszültek egymásnak. Előtte a Tanodance-es lányok mutatták meg legújabb koreográfiájukat, amely után az elődöntők és szuperdöntő következett. Óriási hangulatban, végül hetespárbajban győzedelmeskedett a 7. osztály, akik megkapták a megérdemelt serleget is. Ezt követően összemérhették tudásukat a nagyon jó erőkből álló tanárokkal , amelyből igazi gálameccs kerekedett. Igazi élmény volt mindkét csapatnak! Miután feltöltöttük a tankot pizzával, a két tagozat helyet cserélt. Az alsósok ugyanolyan keményen belevetették magukat a fociba, amelynek végén a 3. osztályosok diadalmaskodtak. Felsőseink is kipróbálhatták az OCR pályát, így a hétvégére mindenki kellemesen elfáradhatott. Köszönjük mindenkinek a szurkolást, a diákpresbitériumnak pedig a szervezést! Külön köszönjük volt diàkunknak, Kormos Edinának a profi játékvezetést! tovább