
Ma 8.osztályos diákjaink vettek részt a Lázár Ervin programsorozatban, amely során a Fővárosi Nagycirkuszban jártak. A MIRÁZS című előadást tekintették meg a gyerekek, amely a magyar és közép-európai őstörténet világába repítette el diákjainkat. Köszönjük a lehetőséget! tovább
"Ezért, szeretett testvéreim, legyetek szilárdak, rendíthetetlenek, buzgólkodjatok mindenkor az Úr munkájában, hiszen tudjátok, hogy fáradozásotok nem hiábavaló az Úrban." 1Kor. 15,58. A tűzoltók napja alkalmából ötödik osztályos diákjaink látogattak el a Szendrői Hivatásos Tűzoltó Parancsnokságra! A gyerekek külön bemutatót kaptak a tűzoltó bácsiktól, amelyet nagyon élveztek. Köszönjük a lehetőséget! tovább
Ma a Lázár Ervin program keretén belül a negyedik és ötödik osztályos diákjaink a Miskolci Nemzeti Színházban jártak, ahol a Háry János: Az öreg opsitos című előadást nézték meg. Köszönjük a lehetőséget! tovább
"Jöjjetek, fiaim, hallgassatok rám, megtanítalak benneteket az Úr félelmére" Zsoltárok 34,12 Május első vasárnapja mindig az édesanyákról, nagymamákról szól. Iskolánk és óvodánk osztályai is szerepeltek a mai napon a református templomban. Nt. Dancs Edina igehirdetését követően hallgathattuk meg a gyerekek szolgálatát, amely idén is meghatóra sikeredett. Az édesanyák arca elárulta a boldogságot, ahogy elérzékenyültek a gyermekeik szavaitól. A templom falai között egy pillanatra úgy tűnt, hogy az idő megállt: mindenki egy közös, meghitt pillanatra fókuszált, ami Isten után, csak róluk, az édesanyákról szólt. Isten éltessen minden édesanyát és nagymamát! tovább
"Amit tesztek, jó lélekkel végezzétek úgy, mint az Úrnak, és nem úgy, mint az embereknek" Kolossé 3,23 Ismét éltünk a hagyománnyal, így a 8. osztályos diákjaink májusfával lepték meg a lány osztálytársaikat. A gyerekek színes krepp papírokkal is díszítették a fákat, így igazán mutatósra sikerült mindegyik kerítéshez kötött májusfa. A lányok mindenhol kedvesen és izgatottan várták a fiúkat, amit egy-egy frissítővel, harapnivalóval és mosollyal köszöntek meg. Mindenki számára szép emlék marad ez az este. Köszönjük az osztályfőnökök segítségét! tovább
"Mindeddig megsegített bennünket az Úr!" 1Sámuel 7,12 Ma a Bódva-völgyi iskolák szépkiejtési és népdaléneklési versenyén vettünk részt az Apáczai Csere János Általános Iskola szervezésében. A megmérettetésen több, mint 150 gyermek vett részt, ahol a mi tanulóink is eredményesen szerepeltek. Vers- és prózamondás kategóriában indultak diákjaink, amely során Galkó Emma, 8. osztályos tanulónk első helyezés ért el, Benke Bodza, 2. osztályos tanulónk pedig különdíjas lett. Szeretettel gratulálunk a versenyen résztvevő többi diákunknak is: Molnár Ádám, 1. osztály Gáspár Dzsesszika, 3. osztály, Juhász Marcell, 4. osztály, Takács Olivér, 5. osztály, Fialka Alexa, Dányi Emília Zsüliett, Benke Benjámin, 6. osztály, Tomori Hanna Titanilla, 7. osztály. Gratulálunk a felkészítő pedagógusoknak is! tovább
"Az Úré a föld és ami betölti, a világ és akik laknak rajta.” Zsoltárok 24:1 Fenntarthatósági témahetet tartottunk iskolánkban. Törekedtünk, hogy a gyerekeknek játékos, gyakorlatias környezeti nevelést adni ezen a héten, amely a hulladékcsökkentésre, az újrahasznosításra és a természet szeretetére épít. tovább
"Ezért, szeretett testvéreim, legyetek szilárdak, rendíthetetlenek, buzgólkodjatok mindenkor az Úr munkájában, hiszen tudjátok, hogy fáradozásotok nem hiábavaló az Úrban." 1Kor. 15,58. Második osztályos diákjaink látogattak el a mai napon a Szendrői Rendőrőrshöz, hiszen pénteken a rendőrség napja volt. A gyerekek rajzokkal és édességgel érkeztek, aminek a biztos urak nagyon örültek. tovább
"Énekeljetek az Úrnak hárfakísérettel, hárfakísérettel zengő éneket! Harsonákkal és kürtzengéssel ujjongjatok a király, az Úr előtt!" Zsoltárok 98, 5-6. Ma az Ujj Viktor Géza Alapfokú Művészeti Iskolából érkeztek iskolánkba! A művészek bemutattak több hangszert is, a gyerekek pedig a legtöbbet ki is próbálhatták. Az ovisok, illetve az 1-2. osztályos diákjaink nagyon élvezték a bemutatót. Délután a iskolánkba járó növendékek, illetve felkészítő tanáraik mutatták be tudásukat a tornatermünkben. Köszönjük szépen az élményt! tovább