
"Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásként megadatnak majd nektek." Máté 6,33
Idén is megtartottuk családi napunkat, a juniálist.
A programot Nt. Benke András igei, valamint iskolánk főigazgatója, Szegőné Bene Anita köszöntőjével kezdtük meg. Ezt követően a Mustármag Tanoda Tanodance-s csapatának láthattuk a produkcióját.
Törekszünk minden éven kicsiknek és nagyoknak, valamint a szülőknek is olyan programot kitalálni, amelyre szívesen eljönnek és szívesen részt is vesznek rajta. Kipróbálhatták többek között az ugrálóvárat, a mászófalat, a fafaragást, a kötélpalyát, a kispályás focit, a csillámtetkót, az arcfestést, de ha valaki éppen csak pihenni szeretett volna, készíthetett egy szelfit a a Családi nap 2026-os dekoráció előtt vagy nézhetett magának egy jó kis könyvet a keresztyén áruk standjánál. Sőt, egy igazi csodajárgányt is megtekinthettek a kilátogatók, hiszen egy jópár éves tűzoltó autó parkolt az iskolánk udvarán.
Törekedtünk az ételeknél is a sokszínűségre, hiszen a lángostól kezdve a palacsintán, a rétesen, a hamburgeren, a linzeres süteményen át, kávét és fagyit is vásárolhattak a családok.
Jóízű beszélgetések, mosoly, jókedv, sport és család. Mindez keresztyén szellemben.
Köszönjük mindenkinek, akik eljöttek!
tovább
"Hagyd az Úrra utadat, bízzál benne, mert ő munkálkodik" Zsoltárok 37,5
4. osztályos diákjaink kirándultak Mezőzomborra.
A program a református templomban kezdődött, ahol hallhatták a gyerekek az épület történetét.
Ezt követően a MiniaTour-Interaktív Vasútmodell kiállítást tekintették meg, amelyet nagyon élveztek. Kipróbálhatták és irányíthatták a terepasztalt, valamint megnézték a vezérlő szobát is.
Az ebéd itt is a mekiben volt, amiután hazaindult az osztály.
Köszönjük a szervezést!
tovább
"Érezzétek, és lássátok, hogy jó az Úr!" Zsoltárok 34,9
Érzékszerveink, illetve így köszöntöttük a nyarat!
Meleg napsütés, csicsergő madarak és... rengeteg felfedezni való!
Az elmúlt napokban az ovisaink tetőtől talpig megdolgoztatták az összes érzékszervüket, és teljes gőzzel köszöntötték a jó időt. Hogy mit csináltunk? Mutatjuk!
LÁTTUK a nyár ezer színét a virágzó udvaron.
HALLOTTUK a madarak vidám koncertjét és a fák leveleinek suttogását.
SZAGOLTUK a frissen vágott fű és a lédús gyümölcsök fenséges illatát.
ÍZLELTÜK a legfinomabb, hűsítő nyári falatokat. Fagyiztunk és dinnyét majszoltak.
TAPINTOTTUK a mezítlábas ösvény izgalmas textúráit és a langyos homokot.
A gyerekek nagyon szerették minden pillanatát, a kacagásból pedig abszolút nem volt hiány!
Végezetül a maradék energiájukat az ugráló várban bontakoztathatták ki.
Fantasztikus élmény volt látni és átélni az örömüket.
Lapozzátok végig a galériát, és nézzétek meg a kis felfedezőinket akció közben!
tovább
"Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg téged." Ézsaiás 43,2
Szuperhősök voltunk az elmúlt héten!
Hatalmas élményben volt része az óvodásainknak! Az egyik fantasztikus iskolai kollégánk Jósvay István meghívására egy igazi, gyönyörű oldtimer tűzoltóautót csodálhattunk meg közelebbről, sőt... a legbátrabbak még a kormánya mögé is beülhettek!
Volt itt minden, ami egy felejthetetlen délelőtthöz kell: Csillogó szemek és hatalmas mosolyok
Sziréna, gombok és igazi tűzoltó hangulat
És ha ez még nem lett volna elég, egy szuper kis vendéglátással is megleptek minket, így teli hassal és rengeteg élménnyel tértünk vissza az oviba!
Hálásan köszönjük a meghívást és a csodás vendéglátást, igazi piros betűs ünnep volt ez a nap a kicsiknek!
tovább
"Örüljetek az Úrban mindenkor! Ismét mondom: örüljetek!" Filippi 4,4
Ma 3. osztályos diákjaink kirándultak megyeszékhelyünkre, Miskolcra.
A program első állomása a Deszkatemplom volt, ahol diákjaink egy kicsit elcsendesedhettek és az Úrra figyelhettek.
Ezt követően a Szeleta Parkban és az avasi játszótéren vidámkodhattak a gyerekek, amit csak egy mekizés szakíthatott meg.
A mai nap is jól sikerült, a gyerekek jól érezték magukat!
Köszönjük a szervezést!
tovább
"Emlékezz, Uram, mi történt velünk! Tekints ránk, és lásd meg gyalázatunkat! Örökségünk bitorlókra szállt, házunk idegenekre." Jeremiás 5,1-2
Ma a trianoni békediktátumról emlékezett meg iskolánk 6. osztálya a református templomban.
Az ünnepi megemlékezés ezúttal is Nt. Benke András áhítatával kezdődött, majd tanulóink versekkel, prózával, énekkel, szalagos tánccal és fuvolajátékkal hozták közelebb iskolatársaiknak e gyásznap jelentőségét.
A megemlékezés végén, iskolánk főigazgatója, Szegőné Bene Anita köszönte meg a gyerekeknek és felkészítő tanáraiknak a munkát.
tovább
"Ezért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.” Róm 9,16
Jó volt ezt az igét hallani 8.-os diákjainknak a kassai kirándulás során, ami I. Rákóczi György vezérigéje volt.
Ezen az osztálykiránduláson is izgalmas kalandok és kulturális élmények várták a gyerekeket.
A napot a Rodostói háznál, II. Rákóczi Ferenc emlékházánál kezdték, majd a református templomban hallgathatták meg az épület történetét, játékos, interaktív vetélkedő formájában nt. Orémos Zoltán vezetésével. Ezt követően a DinoParkba mentek, ahol a rengeteg dinó megtekintése mellett, 3d-s moziban is jártak. A kassai Szent Erzsébet- dómot, a mellette fekvő szökőkutat és környékét is bejárták a gyerekek. Természetesen a mekizés és egy kis plázázás is belefért az időbe, így téve kerekké a kirándulást.
Köszönjük a szervezést!
tovább
"Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten.” Zsoltárok 46,11
Ma 5. osztályos diákjaink Debrecenbe kirándultak.
A gyerekek már nagyon várták a mai napot, hiszen számos izgalmas és kulturális programon vehettek részt.
Első állomás a Debreceni Református Nagytemplom volt, ahol a tárlatvezető elmondta a templom történetét, majd kincskereső kalandtúrán vehettek részt tanulóink. Itt többek között hallhattak a Vizsolyi Bibliáról, a Rákóczi-harangról, de megtudhatták azt is, hogyan kapcsolódnak a Nagytemplomhoz az 1848-49-es történelmi események. A program egy közös fotóval zárult a Kossuth téren.
Ezt követően szuvenírt és más értékes emléktárgyat vásárolhattak a gyerekek a Fórum Debrecen bevásárlóközpontban.
Végezetül játszóterezés következett, ahol a még megmaradt energiát vezethették le a gyerekek.
Köszönjük a szervezést!
tovább
"A tanítás, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki engem küldött." János 14,24
Pedagógus nap alkalmából iskolánk 3. osztálya köszöntötte intézményünk dolgozóit.
A gyerekek nagyon szívhez szóló műsorral készültek, amelyet sokan párás tekintettel hallgattak végig.
Ezt követően Nt. Benke András igei köszöntője, valamint iskolánk főigazgatójának, Szegőné Bene Anitának ünnepi beszéde következett.
Köszönjük szépen a felkészítést!
tovább
"De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a sasok, futnak, és nem lankadnak meg, járnak, és nem fáradnak el." Ézsaiás 40,31
Első osztályos tanulóink Miskolcra kirándultak!
Programjuk kezdetén a Miskolci Deszkatemplomba mentek, majd a Diósgyőri Papírgyárban próbálhatták ki a papírgyártást. Ezt követően a Szeleta Parkban játszottak a kicsik, ebédre pedig a mekiben voltak hivatalosak. Délután a Bálnadal című mesefilmet nézték meg a gyerekek, így rengeteg élménnyel tértek haza a kirándulásról.
Köszönjük a szervezést!
tovább